6 Ocak 2012 Cuma

Göz açıp kapatma mesafesi hayat..

çocuklar öğretmenler gününde hediye olarak kurabiye yapmışlardı
     Öncelikle selam herkese okuyan okumayan,selam veren vermeyen,şöyle bir bakayım bu da kim diyen herkese...

   Çocuklar kreşe başladıktan sonra düzenli olarak hastalanıp ilaç kullanmamız sonrasında bu defa Berk için kullandığımız ilaç  onda istifra etmesine sebep olduğu için bıraktık.Başka doktora gittik  ve ben doktordan bu defa antibiyotik olarak iğne istedim..Ayy istemez olsaydım çocuğum sabah akşam iğneye giderken vicdan azabı duydum resmen..Neyse atlattık fakat aynı zamanda Bahar'da hastalanınca  o da doktora gitti ve ilaçlarını içti.Hastalıkları zamanında kreşe gitmedikleri için evde istirahat  ettikleri için çabuk atlattık..

    Daha sonra çok güzel bir sürpriz yaptı kardeşim bize..Babamın doktor kontrolüolduğu hafta sonunda annemlerde bizdeydi.Biraz dışarı çıktık  babam çocuklara oyuncaklar aldı bizde hastalıklar sonrası biraz hava aldık.. Neyse eve geldik  saat ilerlediği için birer nescafe yapalım dedik.Annemle ikimiz mutfaktayız,kardeşim babamı aradı..Biz gayet normal konuşuyoruz.Ne yediğimizi  ve yemek kalıp kalmadığnı sordu.Ben de var dedim.Daha sonra ne içiceksiniz? dedi biz de nescafe içicez dedik  o da çay için. içen var içemeyen var dedi bize..Malum Amerikada tek başına yaşadığı için demleme çay yapmak zor geliyor..Sonra kapının zili çaldı.Açtık komşu arkasında da kardeşim bize bakıyor.AAAAAAAAAAAA  bu A lar şaşkınlığımızı anlatamadı ya neyse..donduk kaldık annemle mutfakta  bakıyorum ama hala inanamıyorum.Saniyeler önce Amerika da diye konuştuğum kardeşim karşımda....Yılbaşı için 10 günlük izine gelmiş ama olsun dünyalar bizim oldu..10 gün nedir ki göz açıp kapatıncaya kadar geçti zaman..Biz yine onu İstanbul'a havaalanına götürdük.

    Nakış kursunda da hala maraş işi bohçamı yapıyorum.Bu iş biraz zor  ama üstesinden geleceğim inşallah..

  Pazartesi günü de  kreşte görevliyim yine, Migrosa gezi varmış.Öğretmenimiz yardımcı olabilirmiyim diye sordu ben de hiç tereddüt etmeden tamam dedim..

  Kış günü hava da erken karardığı için kurstan gelip yemek ve ev işleri fazla zamanımı alıyor ve bilgisayara oturmaya fırsat bulamıyorum.Çocuklar kreşten gelince de bilgisayarda oyun oynamak istiyorlar.Bu da demek oluyor ki bize bir bilgisayar daha lazım..

Çok şükür şimdilik hepimiz iyiyi siz de iyi olun ve çok sevilin olur mu hayat çok kısa......

1 yorum:

necla dedi ki...

gözünüz aydın ne güzel bir süpriz olmuş...çok geçmiş olsun çocuklarada sormayın bizdede durum aynı kreşe başladık hastalık eksik olmadı..biz daha düzelemedik bakalım